1. Úvod
  2. Vše o tréninku

Vše o tréninku kickboxu

Kickbox je moderní a zajímavý bojový sport, který vznikl v polovině minulého století a jehož trénink je například nezbytný pro uplatnění závodníků ve velmi populárních a sledovaných odnožích bojových sportů jako je MMA, K1 apod.

Kickbox je vhodný sport pro muže i ženy, děti u nás mají speciální oddíly, zaměřené na celkovou pohybovou průpravu. V našem klubu Vám nabízíme výuku kickboxu jak v kondiční podobě tak i na závodní úrovni. Trénovat u nás můžete na závodní úrovni všechny styly kickboxu jako jsou lightcontact, pointfighting, kicklight, fullcontact, low kick, apod. Nabízíme veřejné i soukromé hodiny kickboxu pod vedením špičkových certifikovaných trenérů.

Výběr tréninku

Vybrat si můžete trénink dle vlastních časových možností. Jdete-li na hodinu poprvé, navštivte prosím vždy trénink začátečníků a to i v případě, že jste se již někdy kickboxu věnovali. Na začátku tréninku upozorněte trenéra, že jste na hodině nový. Po skončení tréninku Vám trenér doporučí typ tréninku, který pro Vás bude nejvhodnější – dle Vašich fyzických možností a schopností.

Jak na první trénink

První zkušební trénink je u nás zdarma.

Na první trénink je zapotřebí mít pouze volné, pohodlné sportovní kalhoty nebo kraťasy a tričko. Časem si můžete přímo u nás zakoupit speciální kickboxerské oblečení, které je ale nezbytné pokud se budete chtít kickboxu věnovat intenzivněji: bandáže, chrániče na zuby, boxerské rukavice v přibližné hodnotě 600 Kč, další chrániče budete potřebovat až po nějaké době tréninku. Veškeré vybavení je možné zakoupit za výhodné ceny přímo u nás na recepci klubu.

Kondice

Rozhodnete-li se začít u nás s kickboxem, nepotřebujete mít předchozí fyzickou ani technickou průpravu, tréninky začátečníků jsou zaměřené na seznámení se základními technikami kickboxu a jejich procvičování, získávání fyzické kondice, pohyblivosti a koordinace. Poté, co si budete jisti v provádění základních technik a fyzickou připraveností, Vám trenér může doporučit přechod do tréninku pro pokročilé.

Menu